Kim jestem?

Zawodowo jestem psychologiem, coachem, trenerem mentalnym – zajmuję się wspieraniem zdrowia psychicznego i podnoszeniem satysfakcji z życia.

Prywatnie jestem szczęśliwą kobietą, która słucha swojej intuicji, idzie za głosem serca i cieszy się każdym dniem.

Przebyłam długą drogę rozwoju i pracy nad sobą, a po latach kształcenia pomagam w tym innym. 

Pewnego dnia namalowałam wszystkie strony tego jaka jestem –  różnorodność cech i doświadczeń zestawiłam obok siebie pod metaforą kolorów.
 

Zaczęłam rozmyślać – dlaczego mam być jednym kolorem? Nie chcę wybierać. Jestem różnorodna i mogę to wszystko połączyć, chcę z tego korzystać i cieszyć się tym. I Ciebie też do tego zachęcam!

Działam w wielu obszarach, rozwijając się wielowymiarowo i dokładając kolejne puzzle do moich doświadczeń i kompetencji.

 

Jeśli chcesz pogadać o tym kim Ty jesteś, zrozumieć siebie, odnaleźć się w świecie pełnym presji, stereotypów, powierzchowności, wpływów kultury i innych osób – jestem

Pomogę Ci stanąć w prawdzie ze sobą, przepracować pewne kwestie, zaakceptować, odkryć rozwiązanie, czy zrozumieć dlaczego tak myślisz i robisz. Po to, by świadomie kreować siebie.

Bez presji, że „musisz tworzyć nową wersję siebie”. Już jesteś cudem, a ja pomogę Ci to odkryć 🙂

 

Moja misja

Jestem urodzoną optymistką – pozytywnie patrzę na świat i mam dużo wiary w ludzi, którą chcę przekazywać dalej.

Od kiedy pamiętam czuję i dostrzegam „więcej”. Jestem wysoko wrażliwa, co pozwala mi na wczuwanie się w inną perspektywę i głębokie zrozumienie drugiego człowieka. 

To, co zawsze wybrzmiewało jako moja droga życiowa, to chęć pomocy innym i dawanie od siebie wartości – by pozytywnie wpływać na świat i zmieniać go na lepsze.

To, jakie mamy nastawienie do siebie i świata wpływa na całe nasze życie. Możemy nad tym pracować i uniknąć zaburzeń psychicznych i depresji, która dotyka coraz więcej osób.

Kiedyś to ja zdrowiałam poprzez rozmowę, dzielenie się tym co przeżywam i pracą nad sobą.

Teraz ze szczerym sercem, otwartym na drugiego człowieka wspieram i pomagam poczuć się lepiej.

Bo każdy zasługuje na szczęśliwe życie.

 

Wykształcenie

 

W tym co robię niezmiernie ważne dla mnie są kompetencje i umiejętności. Od wielu lat stawiam na najwyższą jakość edukacji. 

  • Magister Psychologii

Specjalizacja wspierania jakości życia, moduł psychologii zdrowia i psychoterapii. 

  • Coach, mentor

Studia podyplomowe na Uniwersytecie SWPS oraz Laboratorium Psychoedukacji. 

  • Praktyk Dialogu Motywującego

Certyfikat uzyskany w Polskim Instytucie Dialogu Motywującego PIDM.

  • Terapia skoncentrowana na rozwiązaniach

Ukończony I stopień szkoleń w Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

  • Trener rozwoju osobistego

Dyplom trenera kompetencji miękkich uzyskany w Szkole Trenerów Progress. 

 

Badania naukowe

Psychologia jest moim zainteresowaniem od lat. W połączeniu z naukową ciekawością świata i pragnieniem rozwoju prowadziłam badania na temat:

– Wpływu poczucia własnej skuteczności i otwartości na doświadczenia na motywację osiągnięć, porównując to u kobiet i mężczyzn. 

– Związku między stylami radzenia sobie ze stresem a poczuciem jakości życia.

– Wpływu trenowania pole dance na poczucie własnej skuteczności i doświadczania korzyści psychologicznych wynikających z trenowania tego sportu.

Obecnie jako członek Katedry Neuropsychologii Klinicznej prowadzę bardzo ciekawe badania naukowe, gdzie wykorzystuję rezonans magnetyczny do badania aktywności mózgu i jego działania podczas tradingu – inwestowania krótkoterminowego na rynku forex. 

Jeśli zajmujesz się tradingiem – zapraszam do kontaktu i udziału w moich badaniach 🙂 

Jeśli zajmujesz się interesującym projektem – odezwij się!

Moje działania

To co robię nie jest dziełem przypadku.

Od wielu lat kieruję się głosem serca, działając z poczuciem misji i przeznaczenia do tego co robię.

Wsparcie psychologiczne

Prowadzę konsultacje indywidualne, skoncentrowane na wzmocnieniu psychiki i osiąganiu celów danej osoby.

Zajmuję się psychologią tożsamości, dialogu wewnętrznego oraz integracją życiowych doświadczeń. 

Psychoedukacja

Przekazuję pozytywną energię, wiedzę i narzędzia pomagające zadbać o swoją psychikę. Mówię o rzeczach ważnych i istotnych w codziennym funkcjonowaniu.

Robię to poprzez kanały social media oraz wykładając psychologię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika na wydziale Collegium Medicum. 

Psychologia neurotradingu

Wspieram traderów w pracy nad sobą – psychiką, emocjami i wszystkimi aspektami niezbędnymi do odpowiedniego i świadomego podejmowania decyzji. Pomagam profitować, trzymać się planu i nie popełniać tych samych błędów. 

Prowadzę badania naukowe skoncentrowane na zrozumieniu i wspieraniu działania mózgu podczas handlowania na rynkach finansowych.

 

Moje talenty Gallupa

Czyli naturalne cechy które wybrzmiewają najbardziej:

Optymizm

Naturalnie dostrzegam pozytywne aspekty i cechy każdej sytuacji i osoby którą spotykam.

Indywidualizacja

Widzę i doceniam unikalność innych, zwracając uwagę na indywidualny styl myślenia i postrzegania świata.

Aktywator

Z łatwością widzę szanse i możliwości, pobudzam do działania i zmiany ku lepszemu.

Wizjoner

Wyraźnie dostrzegam mocne strony i potencjał, który można rozwinąć i wiem, jak tym pokierować.

Elastyczność

Odpowiednio dopasowuję sposób działania i metody do potrzeb i oczekiwań konkretnej osoby.

Obszary, które są dla mnie ważne

Natura

Kiedy tylko mogę, spędzam czas wśród przyrody, podziwiając świat wokół mnie i czerpiąc z niego inspiracje.

Aktywność

Uwielbiam sportowy wycisk i endorfiny jakie daje. Od dziecka jestem mocno aktywna, a moją pasją jest Pole Dance.

Wyluzowanie

Jestem wychillowana i mam duży dystans do siebie i świata. Kocham się śmiać, korzystać z życia i cieszyć się każdym dniem.

Balans

Twardo stąpam po ziemi i bujam w obłokach. Łączę analityczny umysł z podążaniem za głosem serca.

Moja historia

Zarówno trudne jak i te przyjemne doświadczenia wykształciły moje podejście do życia i wpłynęły na to, jaką osobą dzisiaj jestem – prywatnie i zawodowo. Nie zawsze było łatwo, dzięki czemu przeżyłam ogrom lekcji od życia, z każdej próbując wyciągnąć co najlepsze.

Kiedy dorastałam, miałam do czynienia z wieloma trudnymi sytuacjami, które działy się poza moją kontrolą. Nauczyłam się, że gdy nie mam wpływu na to, co się dzieje – najważniejsza jest moja reakcja i sposób, w jaki kieruję swoimi myślami i nastawieniem. 

Zrozumiałam, że niezależnie od wydarzeń których nie możemy kontrolować – to nad czym mamy pełną władzę to nasza reakcja i podejście do sprawy. A to ma ogromne znaczenie i wpływ na sytuację.

Nauczyłam się skupiać na tym co ja mogę zrobić i akceptować kwestie, które nie są zależne ode mnie. Nawet w beznadziejnej sytuacji doszukiwałam się lekcji i czegoś dobrego, co mogę z tego wynieść wierząc, że w końcu będzie lepiej. I tak było 🙂

Przeżyłam wiele sytuacji w których pozornie nie było wyjścia i wiem, że każdy jest w stanie się zmienić i przejąć kontrolę nad swoim życiem.

Niezależnie od tego, jak jest trudno – warto zarządzać swoimi myślami i emocjami. Dzisiaj chcę przelewać tę wiarę w skuteczną zmianę na innych i wspierać ich w pracy nad sobą, aby tworzyli lepsze, bardziej satysfakcjonujące życie. Bo na takie zasługuje każdy. 

Przez problemy których doświadczałam, moim największym oparciem były przyjaciółki – które pokazały mi jak niesamowitą wartość niesie rozmowa, otwarte dzielenie się swoimi uczuciami, wsparcie i towarzyszenie w trudnych chwilach. 

Zrozumiałam, że kiedy dzielimy się tym, z czym nam trudno, a w zamian dostajemy ciepło, zrozumienie i wsparcie – wszystko się zmienia, a problemy nie wydają się być już tak duże.

Dzięki relacjom jakie tworzyłyśmy, nieustannie korzystałam z piękna wielości perspektyw, różnych podejść do tej samej sprawy i tego, że każdy widzi świat na swój sposób. Dużo mnie to nauczyło i wpoiło, że każdy z nas widzi świat inaczej.

Tak jak ja kiedyś zdrowiałam poprzez rozmowę i wsparcie, tak teraz chcę dawać to innym. Bo to ogromnie ważne, by mieć kogoś przy kim możesz szczerze być sobą i podzielić się wszystkim co przeżywasz.

Doświadczyłam tego, jak dzięki rozmowie i poczuciu wsparcia od innych świat problemów staje się mniejszy, a przykre doświadczenia tracą na znaczeniu. A jeśli sytuacja jest beznadziejna – doświadczenie wsparcia drugiej osoby jest bezcenne.

Zawsze z łatwością przychodziło mi nawiązywanie nowych znajomości. Naturalnie byłam otwarta na innych, bez oporów poznawałam nowe osoby, zawsze będąc ciekawa indywidualnej historii i tego, co jest pod warstwą pierwszego wrażenia.

Przez zmiany miejsca zamieszkania w podstawówce zmieniałam szkołę, a na studiach uczelnię. Szybko odnajdywałam się w nowych miejscach, zawiązując wartościowe, głębokie znajomości.

Byłam w wielu środowiskach, zawierając przyjaźnie zarówno w prywatnej szkole, ośrodkach dla trudnej współuzależnionej młodzieży, czy na szkoleniach gdzie zaprzyjaźniałam się z osobami dwukrotnie starszymi ode mnie. 

Nigdy nie oceniam po pozorach, zawsze kieruję się ciekawością i otwartością na drugiego człowieka. Jestem tolerancyjna, akceptuję innych takimi jakimi są i nie oczekuję, by myśleli i działali tak jak ja – szanuję ich wartości i decyzje które podejmują.

Dzięki temu potrafię postawić się w czyjejś perspektywie, rozumiejąc ją nawet jeśli ja żyję inaczej. Przy mnie każdy może swobodnie czuć się sobą i zostać dostrzeżonym takim jakim jest. W prawdzie i autentyczności. 

Przez nastoletnie lata byłam dla siebie największym wrogiem. Wygórowane oczekiwania dorosłych, ciągłe wytykanie błędów i wieczne poczucie bycia niewystarczającą blokowało drogę do akceptacji i szczerej miłości do samej siebie.

Ciągłe podnoszenie poprzeczki i nie docenianie siebie za to co zrobiłam, tylko wymaganie jeszcze więcej przyniosło wiele bólu i rozgoryczenia. I niechęci do siebie.

Kiedy zaczęłam interesować się psychologią i rozwojem, zrozumiałam, że przesadna skromność i ciągłe niezadowolenie z siebie nie są wcale szlachetną wartością.

Za to wartość, jaka stoi za akceptacją siebie, odpuszczeniem dobijania się i wytykania sobie błędów jest nieoceniona. Budowanie relacji z sobą, akceptacji i łagodności do siebie i swoich działań niesie za sobą szczęście, które nie jest uzależnione od innych.

Kiedy jesteśmy świadomi siebie, tego co potrzebujemy i na co się nie zgadzamy – żyjemy tak jak tego chcemy i czujemy się z tym dobrze – zarówno podczas trudniejszych momentów jak i tych lepszych.

Zrozumiałam, że jedyną osobą z którą spędzimy każdą minutę swojego życia jesteśmy my sami – chyba warto, aby mieć dobrą relacje z samym sobą?

Dzisiaj, po wielu latach drogi do pokochania siebie i zaakceptowania swoich wad – dostrzegam w nich wartość i umiem docenić to, jaka jestem. A to pozwala mi na rozwój i cieszenie się z życia i każdego jego etapu. 

Po dołożeniu do moich doświadczeń naukowej wiedzy, umiejętności i kompetencji – z radością pomagam w tym innym, szerząc ideę samoakceptacji i życia w zgodzie ze sobą. I innymi. Bo wtedy życie jest łatwiejsze i o wiele przyjemniejsze.

Wierzę w Ciebie!

Jeśli ja potrafiłam zmienić swoje zachowania i myśli, które mi nie służyły – Ty również możesz.

A ja Tobie w tym chętnie pomogę!